Zadzwoń do nas: +48 512 766 969

Rolety zewnętrzne

Zalety produktu

  • Zabezpieczenie przed włamaniem i prywatność w domu.
  • Termoizolacja.
  • Ochrona przed hałasem
  • Wysoka odporność na warunki pogodowe.
  • Łatwe sterowanie za pomocą pilota, programatorów czasowych lub czujników.
  • Osłona przed owadami i pyłkami – w przypadku rolet zewnętrznych zintegrowanych z moskitierą.
  • 36 miesięcy gwarancji.

Opis

Tu podaj tekst alternatywny

Rolety zewnętrzne stosowane są głównie z myślą o zabezpieczeniu wnętrza przed wandalizmem i włamaniem. Opuszczony pancerz rolety, wyposażony w specjalne blokady oraz alarm, skutecznie poprawia bezpieczeństwo domów oraz nisko usytuowanych mieszkań.

Rolety ustawione w pozycji zamkniętej wykazują doskonałe właściwości termoizolacyjne. Zabezpieczają pomieszczenia przed promieniami słońca oraz ich nadmiernym nagrzewaniem się. W okresie grzewczym zmniejszają także zapotrzebowanie na energie cieplną. Jednocześnie poprawiają izolację akustyczną domu, tłumiąc hałasy przenikające z zewnątrz. Rolety zewnętrzne mogą być zintegrowane z niezależnie pracującą moskitierą rolowaną, co zapewni Ci skuteczną ochronę przed owadami i pyłkami.

Zautomatyzowane osłony zewnętrzne mogą być sterowane za pomocą nadajników naściennych, pilota, urządzeń mobilnych lub programatora czasowego. Podłączone do systemu Smart Home pozwolą Ci zarządzać wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w domu. Obsługiwane przy użyciu prostej aplikacji, zostaną zaprogramowane zgodnie z indywidualnymi preferencjami domowników, wraz z możliwością zapisania gotowych scenariuszy. Tym sposobem będziesz mógł jednocześnie sterować, np. roletami i oświetleniem.

Wybór typu rolet zewnętrznych (podtynkowe, naokienne, elewacyjne) uzależniony jest od tego, na jakim etapie budowy domu zostanie podjęta decyzja o ich montażu: na etapie projektu, w trakcie budowy czy w już gotowym obiekcie.

Rolety zewnętrzne występują w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu idealnie komponują się z architekturą klasycznych i nowoczesnych budynków. Odpowiednio dobrane będą przez lata gwarantowały komfort, bezpieczeństwo, a także energooszczędność.

Rolety integro

System podtynkowy Integro można wkomponować w elewację budynku tak by stanowił jej integralną część. Czoło skrzynki rolety jest jednocześnie podkładem pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka roletowa staję się niewidocznym elementem fasady budynku a pozostałe elementy, czyli klapa rewizyjna i prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do barwy okien. Skrzynka rolety montowana jest do poszerzenia ramy okna dzięki czemu zachowujemy odpowiednią termikę dla konstrukcji stolarki. Może być ona zamontowana na nadprożu zamiast na poszerzeniu ale wówczas musimy zadbać by nadproże było odpowiedniej jakości lub w odpowiedni sposób zabezpieczyć je przed przemarzaniem pamiętając również by zmieścić się całą skrzynką w warstwie docieplenia budynku. Od wewnątrz poszerzenie systemowe docieplone jest warstwą styroduru wyrównując się jednocześnie jego grubością do lica ściany wewnątrz co pozwala nam na stworzenie jednolitej wnęki okiennej zarówno po bokach jak i na górze. Dzięki temu od wewnątrz nie widać w ogóle że okno wyposażone jest w roletę. Cała ta zabudowa dodatkowo wycisza nam zarówno pracę samej rolety jak też dźwięki przedostające się z zewnątrz.

System rolet integro jest jest o wiele bardziej energooszczędnym rozwiązaniem ponieważ sama roleta jest niezależnie montowana do konstrukcji okna dzięki czemu eliminuje mostki termiczne co w przypadku okien z roletami jest największym problemem.

Rolety nadstawne (naokienne)

Rozwiązanie techniczne w zakresie rolet zewnętrznych które jest bardzo uniwersalne, dzięki czemu jest stosowane jest zarówno w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych i przemysłowych zarówno nowo budowanych jak też przy wymianie stolarki. W odróżnieniu od systemu rolet integro czy adaptacyjnych nadstawne montowane są bezpośrednio do ramy okna na górną jej część przez co kaseta znajduje się jednocześnie i wewnątrz i na zewnątrz budynku. zachowując proporcje że znaczna jej część znajduje się wewnątrz i jest widoczna. Jest to odpowiedni system dla kogoś kto chce by od zewnątrz skrzynka rolety była widoczna w jak najmniejszym stopniu a nie przeszkadza mu widok puszki rolety wewnątrz. Od zewnątrz puszka obłożona jest warstwą docieplenia przez co staje się niewidoczna a wewnątrz nałożona zostaje na nią warstwa tynku przez co widoczna jest jedynie jej dolna część czyli klapa rewizyjna umożliwiająca dostęp do rolety w przypadku jej serwisu.

Wewnątrz skrzynki rolety znajduje się utwardzony styropian, który zapewnia zachowanie właściwości izolacyjnych i akustycznych.

Skrzynka jak i prowadnice rolety nadstawnej ( naokiennej ) wykonane są z tworzywa sztucznego. Od zewnętrznej strony mogą one zostać w całości zakryte elewacją. Pancerz rolety i listwa końcowa pancerza, tak jak w pozostałych systemach roletowych, wykonane są z aluminium. Należy wiedzieć że jeśli zależy nam w dużym stopniu na energooszczędności konstrukcja rolety nadstawnej staje się największym mostkiem termicznym w całej zespolonej konstrukcji ponieważ kaseta znajduje się jednocześnie na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczenia i cały chłód z zewnątrz poprzez szczelinę w której przesuwa się pancerz wysuwający się z kasety wpada nam do środka kasety. Izolatorem dla niego jest tylko doszczelnienie ze styropianu oraz klapa rewizyjna z PVC.

Jeśli chcemy uzyskać konstrukcję bardziej energooszczędną lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu rolet integro.

Rolety zewnętrzne posiadają na bardzo szerokie możliwości adaptacyjne. Poniższe zdjęcia przedstawiają możliwości motażu rolety podtynkowej, rolety ze skrzynką półokrągłą oraz ze skrzynką 45 stopni. Dwa ostatnie typy rolet pozwalają na montaż zarówno we wnęce okiennej (jak pokazano na zdjęciach) jak i na montaż na murze przed oknem.

Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny

Dane techniczne

Rodzaj profilu min. szerokość (mm) max. szerokość (mm) max. wysokość (mm) max. pow. m2
AN 39 500 2800 3000 6,00
AN 45 500 3100 3500 6,50
AN 52 500 3700 3400 8,00
Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny